KONST / Litografier / Färglitografi 15144130
nr 1514 4130
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 46/350, daterad 76. Färglitografi, bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:47:34
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson